Hakkımızda

Hakkımızda

Metropol Eğitim Kurumlari Hakkında

Hakkımızda

Metropol Eğitim Kurumları 1995 yılından bugüne YÖS ve SAT sınavlarına hazırlık alanlarında, aynı zamanda yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğretimi (TÖMER) alanında düzenlediği kurslar, yayıncılık faaliyetleri ve danışmanlık hizmetleri ile yüz binlerce öğrencinin geleceğine yön vermesine katkıda bulunmuş; farklı alanlardaki bir çok kamu kurumuna ve özel kuruluşa eğitim alanında hizmet vererek uzmanlaşmış, edindiği kurumsal kimliği ile yurt içi ve yurt dışında birçok merkezde şubeleri bulunan uluslararası bir eğitim kurumları zinciridir.

Kurumlarımız; düzenlediği kurslar, ürettiği yayınlar ve rehberlik hizmetleri sayesinde sınavlarda üstün başarılar elde eden öğrencilerinin kendisine verdiği gururla; aynı zamanda devlet kurumları, üniversiteler, okullar, uluslararası kuruluşlar ve şirketler vb. kurumlara verdiği hizmetlerin sonucunda kazandığı güvenle, eğitim öğretim alanına bakış açısını sürekli yenileyerek, kurumsal çalışma anlayışını faaliyet gösterdiği tüm alanlarda kendisine görev edinmiştir.

Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen zamanda biriktirdiğimiz deneyim ve edindiğimiz kurumsal bakış açısı, hizmet verdiğimiz tüm alanlardaki her gelişmeyi, zaman içerisinde daha da verimli ve üretken olabilecek şekilde değerlendirmemizi ve iş anlayışımızı sürekli yenilememizi sağlamıştır.

Kurumumuz gelecekte de çağdaş, bilimsel ve ilkeli bakış açısını geliştirerek sürdürecek, paylaşımcı ve katılımcı çalışma anlayışıyla öğrencilere, öğretmenlere, eğitim kurumlarına aynı zamanda da hizmet verdiği tüm kurumlara katkı sunmaya devam edecektir.

Saygılarımızla

Künye

İlkelerimiz

Eşitlik, Bilimsellik, Kurumsallık, Çağdaşlık, Üretkenlik, Katılımcılık, Liderlik, Yenilikçilik ve Dayanışma

Misyonumuz

Mesleki ve akademik beklentileri karşılamanın yanı sıra bilgiyi üreterek ve deneyimlerini paylaşarak; bilimsel değerlerle eğitim ve öğretimin gelişimine katkıda bulunmak.

Vizyonumuz

Üst düzey eğitimi, öğretim etkinlikleri; rehberlik ve danışmanlık hizmetleriyle bireysel ve kurumsal beklentilere yanıt vermeyi sürdürerek, ulusal ve uluslararası ölçekte tanınan saygın bir eğitim kurumu olmak.

Kuruluş

1 Ocak 1995

Üniversite ve liselere giriş sınavlarına hazırlık alanlarında T.C. vatandaşı ve yabancı uyruklu öğrencilere hizmet vermek üzere kuruluşumuzu gerçekleştirdik.

Yayıncılık sektörüne giriş

1 Ocak 1998

Biriktirdiğimiz 3 yıllık deneyimin ve hızlı gelişimin sonunda, vizyonumuzu genişleterek yayıncılık sektörüne adım attık.

Yurt içi şubelerimizin açılışı

1 Ocak 2000

Kurs hizmetleri ve yayıncılık alanında elde etmiş olduğumuz birikimi; Türkiye’de Adana, Samsun, Diyarbakır ve Kırşehir’de şubeler açarak devam ettirdik.

Yabancı uyruklu öğrenci atılımı

1 Ocak 2003

Ülkemize olan yabancı uyruklu öğrenci talebini artırmak amacıyla, diğer alanlardaki faaliyetlerimiz ikincil plana alarak, kurs ve yayıncılık sektörlerindeki bilgi ve birikimimizi YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavları) alanına yoğunlaştırmaya başladık.

Özelleşme ve yurt dışında ilk temsilcilikler

1 Ocak 2005

Özel öğretim sektöründeki diğer alanlardan tamamen çekilerek, sadece yabancı uyruklu öğrenciler ile yurt dışında öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilerin Türkiye üniversitelerine kabul süreçlerinde hizmet vermeye başladık ve bu özelleşme sürecini Azerbaycan, Almanya ve iran’da ilk temsilciliklerimizi açarak devam ettirdik.

Yabancılar için Türkçe açılımı

1 Ocak 2008

Yabancılar uyruklular için Türkiye Türkçe’si alanında, üniversiteler dışında MEB’e bağlı olarak sertifika ve diploma programları düzenlemeye yetkilendirilmiş ilk özel kurum olarak bir ilki gerçekleştirdik. Ayrıca yine bu alanda üniversiteler dışında profesyonel olarak yayın üreten ilk kurum olarak, binlerce yabancı uyruklunun Türkçe öğrenmesine ve kültürümüzü tanımasına olanak sağladık.

Yurtdışından öğrenci kabul alanında tekleşme

1 Ocak 2010

Hem kurs hizmetleri hem de yayıncılık sektöründe başarılarla geride bıraktığımız 15 yılın ardından, yurtdışından öğrenci kabul alanında onlarca farklı ülkeden öğrencilere kurs ve danışmanlık hizmetleri sunan, yüzlerce farklı türde yayın üreten bir kurum olduk. Binlerce öğrencinin beğeni ve takdirini kazanarak bu alanda tekleştik.

Yurt içi ve yurtdışında şubeleşme süreci

1 Ocak 2011

Yurt dışından öğrenci kabul alanında, on binlerce yabancı uyruklu ve T.C. vatandaşı öğrencinin geleceğine yön vermesine katkıda bulunarak ulaşılması güç başarılara imza attık ve daha fazla öğrenciye hizmet sunabilmek amacıyla İstanbul, Azerbaycan ve İran’da ilk resmi şubelerimizi açmaya başladık.

Yurtdışından öğrenci kabul alanında yeni işbirlikleri ve uluslararasılaşma

1 Ocak 2013

Yurtdışından öğrenci kabul alanında kurs ve yayıncılık sektörlerinde elde ettiğimiz başarı, kazandığımız saygı ve güven ile T.C. üniversiteleri, devlet kurumları ve ulusal & uluslararası organizasyonlarla işbirliklerine giderek, bu kurumlara uluslararası olarak danışmanlık, yayıncılık, organizasyon ve lojistik destek hizmetleri sunmaya başladık.

Yurt içi ve yurt dışında şubeleşme sürecinde büyük adım

1 Ocak 2015

Takdir ve beğeni ile geride bıraktığımız 20 yılın ardından, yoğun istek ve talebe yanıt verebilmek adına yurt içi ve yurt dışında ikinci şube atılımını gerçekleştirdik ve yeni açılan şubelerimizle birlikte 5 ülke, 15 farklı şehirde uluslararası olarak hizmet vermeye başladık.

Şube ağımızın genişleme dönemi

1 Ocak 2017

2015 yılında başlattığımız uluslararasılaşma ve şubeleşme açılımımız, 2017 yılında da devam ederek yurt içi ve yurt dışında açılan yeni şubelerimizle birlikte 7 ülke ve 21 şubeye ulaştık.

İletişime Geç!

Hemen bizimle iletişime geçin..